Zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych

Witam! Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej zrealizowanemu niedawno zagadnieniu. Zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych, z tego co pamiętam, nie było dla Was większym wyzwaniem. Sprawdzimy dzisiaj dwie rzeczy:

  1. Ile udało się Wam zapamiętać z lekcji realizowanej niespełna dwa tygodnie temu?
  2. Jak ocenicie nieco inne podejście do omówienia tematu z wykorzystaniem platformy e-podreczniki.pl?

Zanim jednak rozpoczniecie realizację tematu omówmy na czym polega praca na tej platformie. Najpierw zapoznacie się z dwoma krótkimi filmikami instruktażowymi opisującymi wykorzystanie ułamków dziesiętnych w życiu codziennym. Pomiędzy nimi wstawiony jest tekst opisujący sposoby ich odczytywania i zapisywania. Następnie będziecie mieli do wykonania dziesięć zadań, w których musicie albo wpisać poprawna odpowiedź, albo przeciągnąć ja w odpowiednie miejsce z puli dostępnych odpowiedzi. Zadanie czwarte rozwiązujecie na kartce i klikając “pokaż odpowiedź” sprawdzacie poprawność swoich wyników. Każde zadanie możecie sprawdzić osobno, dlatego nie wymagam byście realizowali całą lekcję na raz. Możecie rozłożyć sobie pracę na dwie części, na przykład najpierw część teoretyczna, a potem zadania od pierwszego do czwartego, a po godzinie lub dwóch odpoczynku pozostałe zadania.

Po wykonaniu wszystkich zadań proszę, abyście uzupełnili poniższy formularz i napisali co było dla Was najtrudniejsze. Wszelkie zgłoszone problemy omówimy na lekcji jutrzejszej, na której dopowiem również kilka ważnych według mnie szczegółów.

Rozwiązania wykonujemy najpóźniej do godziny 15:00 dnia dzisiejszego.

Życzę zatem miłej pracy:
Rozpocznij lekcję – Zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych (www-e-podreczniki.pl)

Po zakończonej lekcji uzupełnij formularz:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
0 - 0

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Zapisywanie i odczytywanie ułamków dziesiętnych

  1. Malwina komentarz:

    wszystko spoko tylko zad 9 🙁